telegram botları

İşe Yarar Telegram Botları

Telegram botları, Telegram’ın içerisinde programlandıkları görevleri gerçekleştirmek için çalışan robotlardır. Yani siz bir bota komut verdiğinizde, aslında gerçek bir insan ile değil, bilgisayar programı ile iletişime geçmiş olursunuz.

AlertBot’un basit ama yararlı bir amacı vardır. /alert time text biçimini kullanarak kendiniz için basit uyarılar ve hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz. 

Tüm Telegram Botları BotFather’ın sayesinde hayata tutunur. Yeni Telegram Botları oluşturmak ve mevcut botlarınızı yönetmek için kullanabilirsiniz. Telegram uygulamanızda BotFather’a gittiğinizde, sizi Telegram botlarıyla ilgili yardım dosyalarına ve Bot API kılavuzuna bağlar.  

DeLorean botu ile mesaj zamanlayabilirsiniz. Belirli bir zaman ayarlayabilir veya mevcut andan itibaren bir zaman aralığı belirleyebilirsiniz.

Dr. Web, Telegram aracılığıyla aktarılan dosya ve bağlantıların güvenliğini sağlar; onları anında kontrol eder. Bot, kendisini ilk anti-virüs botu olarak tanıtıyor.

Tek kullanımlık bir e-posta adresi oluşturmak ve ardından e-posta almak için DropMail.me botunu kullanabilirsiniz. Örneğin, /get yazarsanız rastgele bir e-posta adresi oluşturur ve /start bir konuşma başlatır. Tek kullanımlık e-posta hizmeti olan dropmail.me’yi kullanır.

PosterBot, farklı sosyal ağlardan gönderileri Telegram kanallarınıza göndermenize yardımcı olur. Kanallarınıza ve sohbetlerinize Instagram, VK, RSS beslemeleri, YouTube, Twitter, Tumblr, diğer Telegram kanalları ve sosyal hizmetlerden gönderiler gönderebilirsiniz.

Telegram üzerinden cihazınıza müzik indirmeniz için geliştirilmiş bir Telegram botudur. Botu başlattıktan sonra sanatçı adı ya da şarkı adı ile arama yapın. Karşınıza aramanıza en yakın sonuçların olduğu bir mesaj ekranı çıkacak. Buradan indirmek istediğiniz şarkıya ait numaraya tıklayarak, dokunarak indirme işlemini başlatabilir ya da indirmeden dinleyebilirsiniz.

Kandilli Telegram botu, Kandilli Rasathanesi’nin internet sitesi üzerinden paylaşılan deprem raporlarını sunuyor. Bot üzerinden depremin şiddetine ya da konuma göre alınan bildirimleri özelleştirebiliyorsunuz. Kandilli botu, seçtiğiniz konumun 200 km çevresinde yaşanan depremleri size bildirim olarak gönderiyor.

Cihazınıza herhangi bir mobil uygulama indirmeden, yalnızca Telegram üzerinden çeviri yapabilirsiniz. Yandex’in çeviri hizmeti olan Yandex Translate’i, bu Telegram botu ile kullanabilirsiniz. Botu başlattıktan sonra bir kelime ya da cümleyi bot ile paylaşın. Kısa süre içinde karşınıza İngilizce çevirisi çıkacak. Botun ayarlar seçeneği üzerinden dil ayarlarınızı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.